Chery Türkiye Chery Türkiye
Chery Türkiye

Chery, Deprem Bölgesindeki Çocukların Eğitimini Desteklemek Üzere Türkiye’de UNICEF’le Ortaklık Yapıyor!

05 Temmuz 2024

Çin’in önde gelen otomotiv üreticisi Chery, UNICEF ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında Türkiye’de özel bir ziyaret gerçekleştirdi. 6-7 Haziran tarihlerinde, depremden etkilenen Hatay, Nurdağı ve Kilis bölgelerini kapsayan ziyaret, UNICEF eğitim programlarının çocukların yaşamları üzerinde bıraktığı olumlu etkiyi ortaya koydu. Sosyal sorumluluk ve kamu refahı çabalarını dünyanın her köşesine ulaştırma konusunda kararlı olan Chery, bu ortaklıkla UNICEF’in her çocuğa eğitim desteği sağlama ve tam potansiyele ulaşmalarını sağlama misyonunu destekliyor. Chery heyeti; iki günlük ziyaret boyunca öğrenciler, öğretmenler ve paydaşlarla etkileşime girerek eğitim ve beceri geliştirme faaliyetlerine aktif olarak katıldı. Heyet, öğrencilerle birlikte matematik ve Türkçe derslerine katıldı ve mevcut öğrenme ortamına ilişkin değerli bilgiler edindi.

1.jpeg

Chery, geliştirdiği üst düzey projeler ve iş birlikleriyle sosyal sorumluluk alanında önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Şirketin UNICEF ile sürdürdüğü iş birliği kapsamında Chery heyeti, 6-7 Haziran tarihleri arasında Türkiye’yi ziyaret etti. Şubat 2023’te meydana gelen büyük depremden etkilenen Hatay, Nurdağı ve Kilis bölgelerine kapsamlı bir ziyaret için UNICEF’e eşlik eden Chery heyeti, okul öncesi eğitiminden ergenlik becerilerine kadar eğitim programlarına odaklandı. 

Her çocuk için kaliteli eğitim şart!

Chery heyeti; iki günlük ziyaret boyunca öğrenciler, öğretmenler ve paydaşlarla etkileşime girerek eğitim ve beceri geliştirme faaliyetlerine aktif olarak katıldı. Farklı öğrenme faaliyetlerine katılımıyla yerel eğitim girişimlerini anlama ve destekleme konusundaki kararlılıklarını vurgulayan Chery heyetinin üyeleri, depremden etkilenen bölgelerdeki çocuklarla etkileşime girerek her çocuk için kaliteli eğitimin önemine vurgu yaptı. Yolculuğun ilk durağı, Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve UNICEF iş birliğiyle inşa edilen Hatay’daki Hilalkent 2 Okulu oldu. Heyet, okuldayken matematik ve Türkçe derslerini gözlemledi ve bunlara katılarak mevcut öğrenme ortamına ilişkin değerli bilgiler edindi. Chery International Genel Müdürü Zhang Guibing, UNICEF Türkiye Temsilcisi Paolo Marchi ve Chery International Genel Müdür Yardımcısı Zhang Shengshan, derslere katıldı, çocuklarla etkileşime girdi ve ziyaret boyunca eğitim personeli ile görüşmelerde bulundu. Konu hakkında değerlendirme yapan Chery International Genel Müdürü Zhang Guibing, “Her çocuğun eğitim hakkını korumak Chery'nin motivasyonu. UNICEF'in çocukların eğitimini geliştirme ve savunma çabalarını desteklemeye kararlıyız. Bu iş birliği, Chery'nin toplumsal gelişmeyi destekleme taahhüdünü ortaya koyuyor” dedi. 

5.jpeg

Daha parlak bir gelecek için iş birliğine devam!

Heyet daha sonra Türkiye’deki okul öncesi eğitiminin mevcut durumunu ve zorluklarını daha iyi anlamak için UNICEF destekli iki merkezi ziyaret etti. Ayrıca birlikte sanat ve el sanatları etkinliklerine katılarak çocuklarla eğitici zaman geçirdiler. Heyet, Canpolat Paşa Gençlik Merkezi’nde, gençleri gelecek için gerekli becerilerle donatan beceri eğitim programı hakkında bilgi aldı. Nurdağı’nda öğrencilerin robotik ve 3D modelleme projelerine katılımlarını, yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını gözlemlediler. Kilis’te, sanat ve İngilizce kurslarına katılan öğrencilerle etkileşime girerek, etkilenen toplulukları destekleyen eğitim fırsatlarına dikkat çektiler. Chery Automobile heyeti, ziyaretin ardından dijital mobil teknoloji girişimleri de dahil olmak üzere yerel eğitim programlarının durumu hakkında fikir edinmek için yerel Türk hükümet yetkilileri, eğitim bakanlığı yetkilileri ve UNICEF ekibi ile görüşmelerde bulundu. Heyet, çocukların eğitimini geliştirmek, hayallerini desteklemek ve daha parlak bir gelecek inşa etmek üzere UNICEF ve diğer uluslararası kuruluşlarla devam eden iş birliğine olan kararlılıklarını tekrar etti.

4.jpeg

6 milyon dolarlık yeni ortaklık!

Ziyareti değerlendiren UNICEF Türkiye Temsilcisi Paolo Marchi, “Bu ziyaret, Chery Automobile ile ortaklığımızı ve Türkiye’deki çocukları kaliteli eğitime erişimde destekleme konusundaki ortak taahhüdümüzü pekiştiriyor. Bu ortaklık ve sağlanan esnek finansman sayesinde, 2023 depreminden etkilenen bölgelerde yaşayanlar da dahil olmak üzere çocuklara zamanında eğitim desteği sağlayabiliyoruz. Chery Automobile ile yapılan özel ortaklıklar, UNICEF’in etkiyi artırma, kaynaklardan yararlanma, dünyadaki ve Türkiye’deki savunmasız çocuklar için sürdürülebilir çözümler yaratma çabalarında çok önemli bir rol oynuyor” diye konuştu. Chery ve UNICEF, 2023 yılında dünya genelindeki eğitim programlarını desteklemek üzere iki yıl süreli ve 6 milyon dolarlık yeni bir ortaklık açıkladı. Chery, gelecekte sadece çevre koruma ve sosyal yardım alanında küresel kamu refahı girişimlerine öncelik vermeye devam etmekle kalmayacak, aynı zamanda tüketiciler, çalışanlar ve ortaklarla karşılıklı yararlar elde etmek için de çaba gösterecek. Chery'nin sosyal sorumluluk ve kamu refahı çabalarını dünyanın her köşesine ulaştırma konusunda kararlı olup değerleriyle eylemleri uyum ortaya koyuyor. Chery, bu ortaklıkla UNICEF'in her çocuğa eğitim desteği sağlama ve tam potansiyele ulaşmalarını sağlama misyonunu destekliyor.

3.jpeg

Chery Türkiye hakkında

Chery International, pazarı daha iyi anlamak ve kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, Eylül 2022’de, Türkiye’de %100 iştirak ile Chery Türkiye’yi kurdu. Chery Türkiye, Chery markasına ait tüm model ve yedek parçaların Türkiye’deki lojistiği, satışı ve satış sonrası hizmetlerinden sorumludur. Şirket, tüm ticari satışlardan sorumlu olmak üzere; satış, satış sonrası, bayi ağı geliştirme, iletişim ve diğer departmanlarını kurdu. Faaliyetlerini 7 bölgede toplam 47 yetkili satıcı ile sürdürüyor. Şirket, 21 Mart 2023’te TIGGO 8 PRO, TIGGO 7 PRO ve OMODA 5 olmak üzere üç SUV modelini pazara sundu. Bu üç model, işçilik açısından üst düzey mükemmellik, tasarım açısından şıklık ve en yüksek teknolojik konfigürasyona sahip olmasıyla beğeni topluyor. 7 koltuklu SUV TIGGO 8 PRO, ihtişamı, lüks hissi ve güçlü duruşuyla başarılı iş adamları için en iyi seçim olarak öne çıkıyor ve 4 ay üst üste D-SUV pazarında ilk sırada yer alıyor. TIGGO 7 PRO, konfor ve eğlence açısından aile SUV’ları arasındaki ilk tercih oluyor. OMODA 5 ise; fütüristik, şık ve dinamik tarzıyla genç veya kendini genç hisseden kullanıcılara hitap ediyor.

Chery hakkında

Kantar ve Google, ortaklaşa, 2023 Çin Küresel Marka Oluşturucuları İlk 50 listesini açıkladı. Chery, otomobil alanında “Çin’in En İyi Küresel Marka Oluşturucusu” seçilerek genel listede 14. sırada yer aldı ve markanın gücü önemli bir büyüme kaydetti. Chery, kuruluşundan bu yana bir küreselleşme stratejisi uyguladı ve uluslararası rekabet gücüne ve nüfuza sahip bir otomobil markası oluşturma kurumsal vizyonuyla her zaman teknoloji odaklı gelişime bağlı kaldı. Sürekli teknolojik yenilik yaklaşımıyla hareket eden Chery, küresel pazarlara komple araç, CKD parçaları, motor, üretim teknolojisi ve ekipman ihraç eden ilk Çinli binek otomobil şirketi oldu. Chery, ürün stratejisi, yerelleştirme stratejisi ve yetenek stratejisinin uygulanması yoluyla yerel ve uluslararası pazarları geliştirmeye, küreselleşmeyi sürekli derinleştirmeye ve çevre dostu, teknoloji, aile ve arkadaşlık ilkelerine odaklanıyor. 26 yıllık geliştirme sürecinin ardından Chery’nin satış ve servis ağı, 80’in üzerinde ülke ve bölgeyi kapsarken, dünya genelinde 12 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşılmış durumda. Ayrıca Chery, sürekli çabalarla topluma katkıda bulunarak ve küresel tüketicilere daha iyi ürün ve hizmetler sunarak küresel pazarlarda çevre dostu kalkınma, çevre koruma, sosyal refah, personel eğitimi ve diğer alanları kapsayan çeşitli sosyal katkı faaliyetleri yürütüyor.

Daha detaylı bilgi için Chery web sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.cherytr.com