Chery Türkiye Chery Türkiye
Chery Türkiye

Chery OMODA 5 ve JAECOO 7 Simulasyon Programlarıyla Test Edildi!

26 Nisan 2023

Chery’nin Yeni Modelleri JAECOO 7 ve 
OMODA 5 EV İlk Kez Sahne Aldı! 

OMODA 5 ve JAECOO 7, Zorlu Parkurlarda Üstün Kalitesini Kanıtladı!

Dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden Chery, Şanghay Fuarı kapsamında gerçekleştirdiği bir etkinlikle yeni modellerini deneyimleme fırsatı sundu. Dünya genelinde 30’un üzerinde ülke ve bölgeden küresel bayileri ve potansiyel iş ortaklarını bir araya getiren etkinlikle 10’dan fazla test parkurunda markanın yeni modelleri test edildi. JAECOO 7 ve Chery’nin yeni elektrikli modeli OMODA 5’in de hazır bulunduğu etkinlikte katılımcılar, günlük sürüş koşullarının çok daha ötesinde zorluklara sahip parkurlarda, araçların üstün kalitesini deneyimlediler. 

Çinli otomotiv devi Chery, dünya genelinde 30’un üzerinde ülke ve bölgeden küresel bayileri ve potansiyel iş ortaklarını bir araya getirdi. Yapılan etkinlikte katılımcılar, OMODA 5 EV ve JAECOO 7 modellerini, Wuhu'daki genel merkezde yer alan üç deneyim bölgesinde, 10'un üzerinde simülasyon programı aracılığıyla sırayla deneyimledi.

Üç ana parkur hazırlandı!
40 bin metrekarelik bir alanı kapsayan test sürüşü sahası; kapsamlı bir pist deneyim parkuru, düz çizgide hızlanma parkuru ve arazi deneyimi parkuru dahil olmak üzere üç ana test sürüşü parkuruna ayrıldı. Ayrıca Chery, U dönüşü, S viraj, geniş viraj ve hız tümseği gibi çeşitli yol simülasyon programlarından oluşan iki kapsamlı parkur da alanın ortasında yer aldı. Güçlü motoru ve hızlı geçişlere sahip otomatik şanzımanıyla performansıyla da dikkat çeken OMODA 5 ve JAECOO 7’ler için, aracın gücünü hissetmeyi sağlayan düz çizgide hızlanma parkuru da hazırlandı. Bunun dışında JAECOO 7'ye özel bir arazi deneyimi alanı oluşturuldu. Burada çapraz geçiş, tümsek, yan eğim ve çift aks kaçış gibi arazi programları sayesinde JAECOO 7'nin güçlü 4 tekerlekten çekiş (AWD) performansı ve üstün arazi becerileri deneyimlendi. Üç test sürüşü alanındaki 10 adedin üzerinde parkur, katılımcıların farklı tarzlara sahip iki modelin yüksek performansını ve ürünlerin kalitesini yakından deneyimleme olanağı sağladı. 

Chery-OMODA-5-2.jpg

OMODA 5 ile sürüş hem kontrollü hem sportif!
Chery’nin küresel pazarda dikkatleri üzerine çeken modeli OMODA 5, test alanında, sağlam şasisi ve güçlü motoru, sportif sürüş performansı gibi niteliklerle katılımcıları etkiledi. OMODA 5, MacPherson bağımsız ön ve çok bağlantılı arka süspansiyon kurulumuyla bir yandan etkin bir şekilde vibrasyonu filtreleyerek sürüş konforunu en iyi şekilde destekliyor. Aracın başarılı süspansiyon sistemi, bozuk yollarda veya S virajlarda son derece dengeli bir sürüş de sağlıyor. Turbo beslemeli 1.6T GDI motorun sağlamış olduğu yüksek güç üretimiyle OMODA 5, denemelerde etkileyici bir performans sergileyerek katılımcıların beğenisi kazandı. Ayrıca direkt çalışan elektronik direksiyon sistemi, virajlarda olduğu gibi yüksek hızlarda da kontrollü ve kolay bir sürüş ortaya koyuyor. 

OMODA ve JAECOO’nun üstün kalitesi doğrulandı!
Bu arada elektrikli yeni model OMODA 5 EV de etkinlik alanında statik olarak sergilendi. OMODA 5 EV’yi inceleyen katılımcılar beğenilerini ifade etti. OMODA 5 ve JAECOO 7 dışında statik olarak sergilenen OMODA 5 EV de basın mensuplarının ve bayilerin ilgisini çekti. Etkinliğe katılan basın mensuplarına göre 10'un üzerinde sürüşü parkuru zorluk açısından günlük sürüş koşullarının çok daha ötesinde idi. Dolayısıyla, bu zorlu sürüş koşullarındaki testler, OMODA ve JAECOO ürünlerinin üstün kalitesini doğruladı. OMODA 5 EV ve JAECOO 7'nin tanıtımı ve pazara sunulmasıyla kullanıcılar; kişiselleştirilmiş, çevre dostu ve seçkin bir seyahat deneyiminin keyfini sürebilecek.

Chery hakkında
Temel teknolojilerde kendini geliştiren Chery, kuruluşundan bu yana “Teknolojik Chery” olarak biliniyor. Dünyada altı Araştırma ve Geliştirme merkezi ve 5.000’in üzerinde seçkin üyeden oluşan Araştırma ve Geliştirme ekibi ile geleneksel yakıt teknolojisi, yeni enerji, akıllı üretim ve diğer alanlarda avantaj sağladı. Yeni enerji araçları alanında 20 yılı aşkın bir süredir araştırma yapan Chery, dört araç montaj platformu, beş genel alt sistem ve yedi temel teknoloji ile sektöre öncülük ediyor. EQ1 modeli, Çin’de minik batarya elektrikli araçlarda lideri konumunda. Chery ayrıca dünya çapında araç, CKD parçaları, motorlar ve araç üretim teknolojisi ve ekipmanı ihraç eden ilk Çinli otomobil şirketi. Chery, bugüne kadar araçlarını 80’den fazla ülke ve bölgeye ihraç etti. Ayrıca 10 denizaşırı fabrika ve 1.500’den fazla denizaşırı satış ve servis noktası kurdu. 2,4 milyonu Çin dışı olmak üzere dünya genelinde yaklaşık 11 milyon kullanıcısı ile Chery, 19 yıl boyunca Çin’den ihraç edilen binek otomobil adediyle ilk sırada yer aldı.

Chery-OMODA-5-3.jpg

JAECOO-7.jpg

Test-Etkinliği.jpg