Chery Türkiye Chery Türkiye
Chery Türkiye

Chery Spora Olan Destekleriyle Küresel Marka Bilinirliğine Yeni Bir Dinamizm Katıyor!

05 Temmuz 2024

Çin’in en büyük otomotiv üreticilerinden Chery, üstün kalitesi ve yenilikçi teknolojileriyle öne çıkmaya devam ederken sportif organizasyonlardaki destekleriyle öngörülü bir yaklaşım sergiliyor. Bu kapsamda Chery, Türkiye, Güney Afrika ve Ekvador gibi pazarlarda spor etkinliklerine sponsor oldu ve böylece markasını sportif ruh ile bütünleştirdi. Chery’nin bu girişimleri kullanıcılarla olan duygusal bağlarını güçlendirirken, dünya genelindeki marka dinamizmini ve küresel bakış açısını da gözler önüne seriyor.

20240704-140732.jpg

Küreselleşme stratejisi kapsamında hedeflerini hızla gerçekleştirmeye devam eden Chery, otomotiv sektöründe üstün kalitesi ve yenilikçi teknolojileriyle bilinirliğini artırırken, aynı zamanda sportif organizasyonlardaki destekleriyle öngörülü bir yaklaşım sergiliyor. Bu kapsamda Chery, titizlikle planladığı sportif girişimlerle markasını spor ile bütünleştirdi. Bununla birlikte Çinli marka, tüketicilerle duygusal bağlarını güçlendirdi ve marka dinamizmini ve uluslararası görünümünü küresel ölçekte artırdı.

Chery geçtiğimiz yılın kasım ayında Türkiye'de düzenlenen ilk Chery Golf Kupası'nın ardından, mayıs ayında düzenlenen bu uluslararası etkinliğe bir kez daha ana sponsor olarak katıldı. Bu etkinlik Chery'nin spor yoluyla kullanıcılarla duygusal bağları güçlendirme yönündeki çabalarının altını çiziyor. Bununla birlikte Ekvador'da düzenlenen bir futbol maçı sırasında Chery'i temsil eden robot köpek Dorry, "sunucu" olarak izleyicilerin karşısına çıktı ve böylece Chery'nin teknolojik becerisini ve marka dinamizmini kendine özgü unutulmaz bir yolla gözler önüne serdi.

Küresel çapta spora destek veriyor.

Chery, marka dinamizmini ve küresel bakış açısını vurgulamak üzere çok sayıda uluslararası spor etkinliğine sponsor olmayı sürdürüyor. Marka, COVID-19 salgını döneminde, sosyal sorumluluk ve yerel topluluklara destek adına Kosta Rika'nın CSC ekibinin çevrimiçi bir yardım konserine de sponsor oldu. Ekim ayında ise Chery sponsorluğundaki Ekvador'un Independiente del Valle (IDV) takımı, Libertadores Kupası A Grubu liginde son 16’ya kalmayı başararak markanın spor alanındaki etkisini ortaya koydu. Bununla birlikte Chery, 2022 yılının temmuz ayında Güney Afrika'nın Durban şehrinde gerçekleştirilen 10 kilometrelik RUN YOUR CITY şehir maratonuna sponsor oldu, lojistik destek sağladı ve katılımcı deneyimini geliştirdi. Bunun dışında Chery, geçtiğimiz eylül ayında Kazakistan'ın medya futbol ligine sponsor oldu ve ünlülerin desteğiyle marka görünürlüğünü artırdı.

Küresel kullanıcılarla duygusal bağını güçlendiriyor.

Tüm bu spor sponsorluğu faaliyetleri serisi sadece Chery'nin marka gücünü vurgulamakla kalmıyor, aynı zamanda küresel kullanıcılarla duygusal bağlarını da güçlendiriyor. Chery'nin sportif pazarlama stratejisi önemli sonuçlar vermekle beraber sektörde de yeni ölçütler belirliyor. Ünlü uluslararası etkinlikler ve ekiplerle iş birliği yaparak marka felsefesini sportif ruh ile uyumlu hale getiren Chery, farklı pazarlarda marka bilinirliğini ve itibarını da artırdı. Chery, tüm bu çalışmalarıyla sportif pazarlama stratejisinde, yenilikçi etkinlik formatlarını ve çeşitli iş birliği yöntemlerini geliştirmeye devam ediyor. Şirket, spor endüstrisindeki eğilimleri izlemeye, gelişen pazar taleplerini karşılayacak şekilde yaklaşımını uyarlamaya ve dünya genelindeki tüketicilerle etkileşim kurmaya devam edecek.

20240704-140726.jpg

Chery Türkiye hakkında

Chery International, pazarı daha iyi anlamak ve kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, Eylül 2022’de, Türkiye’de %100 iştirak ile Chery Türkiye’yi kurdu. Chery Türkiye, Chery markasına ait tüm model ve yedek parçaların Türkiye’deki lojistiği, satışı ve satış sonrası hizmetlerinden sorumludur. Şirket, tüm ticari satışlardan sorumlu olmak üzere; satış, satış sonrası, bayi ağı geliştirme, iletişim ve diğer departmanlarını kurdu. Faaliyetlerini 7 bölgede toplam 47 yetkili satıcı ile sürdürüyor. Şirket, 21 Mart 2023’te TIGGO 8 PRO, TIGGO 7 PRO ve OMODA 5 olmak üzere üç SUV modelini pazara sundu. Bu üç model, işçilik açısından üst düzey mükemmellik, tasarım açısından şıklık ve en yüksek teknolojik konfigürasyona sahip olmasıyla beğeni topluyor. 7 koltuklu SUV TIGGO 8 PRO, ihtişamı, lüks hissi ve güçlü duruşuyla başarılı iş adamları için en iyi seçim olarak öne çıkıyor ve 4 ay üst üste D-SUV pazarında ilk sırada yer alıyor. TIGGO 7 PRO, konfor ve eğlence açısından aile SUV’ları arasındaki ilk tercih oluyor. OMODA 5 ise; fütüristik, şık ve dinamik tarzıyla genç veya kendini genç hisseden kullanıcılara hitap ediyor.

Chery hakkında

Kantar ve Google, ortaklaşa, 2023 Çin Küresel Marka Oluşturucuları İlk 50 listesini açıkladı. Chery, otomobil alanında “Çin’in En İyi Küresel Marka Oluşturucusu” seçilerek genel listede 14. sırada yer aldı ve markanın gücü önemli bir büyüme kaydetti. Chery, kuruluşundan bu yana bir küreselleşme stratejisi uyguladı ve uluslararası rekabet gücüne ve nüfuza sahip bir otomobil markası oluşturma kurumsal vizyonuyla her zaman teknoloji odaklı gelişime bağlı kaldı. Sürekli teknolojik yenilik yaklaşımıyla hareket eden Chery, küresel pazarlara komple araç, CKD parçaları, motor, üretim teknolojisi ve ekipman ihraç eden ilk Çinli binek otomobil şirketi oldu. Chery, ürün stratejisi, yerelleştirme stratejisi ve yetenek stratejisinin uygulanması yoluyla yerel ve uluslararası pazarları geliştirmeye, küreselleşmeyi sürekli derinleştirmeye ve çevre dostu, teknoloji, aile ve arkadaşlık ilkelerine odaklanıyor. 26 yıllık geliştirme sürecinin ardından Chery’nin satış ve servis ağı, 80’in üzerinde ülke ve bölgeyi kapsarken, dünya genelinde 12 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşılmış durumda. Ayrıca Chery, sürekli çabalarla topluma katkıda bulunarak ve küresel tüketicilere daha iyi ürün ve hizmetler sunarak küresel pazarlarda çevre dostu kalkınma, çevre koruma, sosyal refah, personel eğitimi ve diğer alanları kapsayan çeşitli sosyal katkı faaliyetleri yürütüyor.

Daha detaylı bilgi için Chery web sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.cherytr.com